Przewiń, aby odkryć

Eksploracja
bez
kompromisów

Jesteśmy zaangażowani w tworzenie najlepszych produktów do eksploracji, pracując jednocześnie nad tym, aby pozostawiać coraz mniejsze ślady na naszej planecie.

Zrównoważony rozwój od początku do końca

Natura jest w sercu wszystkiego, co robimy. Dlatego właśnie stworzyliśmy cztery zobowiązania, które pozwalają nam podążać ścieżką zrównoważonego rozwoju od początku do końca. Od bycia bardziej intencjonalnym i innowacyjnym w sposobie tworzenia produktów, przez pomoc w robieniu zakupów w sposób zrównoważony oraz zrozumienie, jak dbać o swoją odzież i przedłużyć jej żywotność, po dawanie używanym ubraniom drugiego życia - każdy z nas może przyczynić się do zmniejszenia swojego wpływu na miejsca, które odkrywa.

Nasze zobowiązania

Skalowanie obiegowości

Co sekundę na wysypisko lub do spalenia trafia równowartość jednej śmieciarki tekstyliów. Oznacza to, że 87% materiałów wykorzystywanych do produkcji odzieży kończy jako odpady. Aby temu zaradzić, naszym pierwszym krokiem jest wykorzystanie bardziej zrównoważonych materiałów podczas tworzenia naszych produktów. Ostatecznie naszym celem jest opracowanie systemów obiegowych, które pozwolą na recykling wcześniej posiadanej odzieży i ponowne wykorzystanie surowców, dzięki czemu nie będą one trafiały do strumieni odpadów. Obecnie podejmujemy inicjatywy mające na celu zapobieganie wyrzucaniu ubrań na wysypiska śmieci, ale nasze pierwsze produkty zaprojektowane z myślą o obiegowości pojawią się na rynku w 2022 roku. Mamy również trzy specjalne programy, które mają pomóc w walce z odpadami i przedłużyć żywotność naszych produktów: program Limited Warranty, Kolekcja Renewed i Clothes the Loop.

100% tkanin pochodzących z odpowiedzialnych
źródeł do 2025 r.

Postawiliśmy sobie ambitny cel, aby wszystkie nasze produkty były wykonane z tkanin pochodzących z recyklingu, regenerowanych, organicznych lub odpowiedzialnie pozyskiwanych tkanin odnawialnych - czyli tkanin wytwarzanych z materiałów, które będą się odnawiać przez całe życie. Jesteśmy na dobrej drodze, aby osiągnąć nasz cel w odniesieniu do całej naszej odzieży w 2025 roku, a wszelkiego obuwia i sprzętu do 2030 roku.

Współpraca z dostawcami i detalistami

Jesteśmy zaangażowani we współpracę z naszymi dostawcami, aby pomóc również i im zmniejszyć ich wpływ na środowisko. Współpracujemy ponadto z detalistami, którzy podzielają naszą misję i nasze wartości. Te wysiłki będą miały pozytywny wpływ na całą branżę, nie tylko na The North Face.

Przyspieszenie tworzenia zrównoważonych opakowań

Naszym celem jest wyeliminowanie plastikowych opakowań jednorazowych do 2025 roku. W międzyczasie pracujemy nad zmniejszeniem liczby pozostałych opakowań produktów i projektujemy opakowania, które w większym stopniu nadają się do recyklingu. Do wszystkich naszych materiałów papierowych, takich jak etykiety na produkty i kartonowe pudełka wysyłkowe, używamy wyłącznie materiałów pochodzących z recyklingu i/lub certyfikowanych przez strony trzecie (np. certyfikat Forest Stewardship Council).

Odnowione i gotowe na kolejne eksploracje

Kolekcja The North Face Renewed jest już dostępna w Niemczech.
Pracujemy nad tym, aby odnowiona odzież była wkrótce dostępna również i dla Ciebie.
Dowiedz się więcej o tych i innych naszych zobowiązaniach dotyczących zrównoważonego rozwoju.

Co sekundę na wysypisko lub do spalenia trafia równowartość jednej śmieciarki tekstyliów. Cykl życia produktów wcale nie musi się tak kończyć. Możemy im dać drugą szansę. W ramach The North Face Renewed, dajemy tym ubraniom zastrzyk świeżej energii, aby sprawdziły się w kolejnych przygodach. Naprawiamy je, odnawiamy i czyścimy, dzięki czemu są jak nowe i gotowe na kolejne eksploracje.

Historia, która kryje się za odznaką

Dzięki odznace "Exploration Without Compromise" (Eksploracja bez kompromisów) łatwo jest rozpoznać najbardziej zrównoważone produkty na naszej stronie internetowej. Aby otrzymać tę odznakę, odzież, sprzęt i akcesoria muszą być wykonane w co najmniej 75% wagowo z materiałów pochodzących z recyklingu, organicznych, regenerowanych i/lub odnawialnych pozyskiwanych w odpowiedzialny sposób. Jeśli produkt posiada wykończenie DWR, musi to być wykończenie DWR niezawierające substancji chemicznych z grupy perfluorowanych (bez PFC).