Transgrancanaria

Ostateczny test na wytrzymałość.

dowiedz się więcej

Choć zima wciąż trzyma większość Europy w swoim lodowatym uścisku, pod koniec lutego sytuacja na Gran Canarii wygląda zupełnie inaczej. To właśnie wtedy na wyspę przybywają biegacze trailowi z całego świata, by wziąć udział w klasycznym otwarciu sezonu: wyścigu Transgrancanaria.

Wydarzenie, którego trasy przecinają całą wyspę, obejmuje siedem wyścigów, od Vertical Kilometre po 126-kilometrowy Classic Race – ostateczny sprawdzian wytrzymałości.

W 2024 roku wzięły w nim udział tysiące biegaczy z ponad 50 krajów, w tym członkowie zespołu sportowców The North Face. Nasza drużyna, składająca się z wcześniejszych zwycięzców TGC i debiutantów, osiągała imponujące wyniki przez cały tydzień.

Na początek Katie Schide i Henri Aymonod odnieśli podwójne zwycięstwo podczas środowego wyścigu Vertical Kilometre, zajmując pierwsze miejsce zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn. Katie ustanowiła nowy rekord trasy wynoszący 47 minut i 31 sekund, podczas gdy jej koleżanki z zespołu Lena Laukner i Fernanda Maciel nie pozostawały daleko w tyle i zajęły kolejno drugie i szóste miejsce.

Debiutująca w TGC Brittany Charboneau zajęła drugie miejsce w czwartkowym 21-kilometrowym wyścigu Starter Race, a w piątek Jennifer Lichter była jeszcze lepsza w 46-kilometrowym Marathon Race, wygrywając na trasie pełnej wzniesień z czasem 04:18:09.

Na tym jednak zespół nie poprzestał. W weekend Tara Fraga zwyciężyła w wyścigu Advanced Race kobiet, pokonując 84-kilometrową trasę w czasie 09:38:37, podczas gdy jej koleżanka z drużyny Stephanie Howe dotarła do mety, zajmując godne uznania siódme miejsce.

Zespół sportowców The North Face Athlete był dobrze reprezentowany w prestiżowym wyścigu Classic Race, szczególnie w kategorii mężczyzn. Zach Miller, Jiasheng Shen i Josh Wade, którzy wystartowali o północy i ścigali się przez całą noc, zajęli w niedzielę miejsca w pierwszej dziesiątce, co było zwieńczeniem niezwykle udanego tygodnia dla zespołu.