CZYŚCIEJ. NATURALNIEJ.
LEPIEJ.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu z okazji Dnia Ziemi.

Aby uczcić Dzień Ziemi, połączyliśmy siły z aktywistami i partnerami z całego świata, aby usunąć jak najwięcej zanieczyszczeń jednorazowych. Zbieraliśmy wszędzie, od lokalnych parków po dzikie zakątki, a teraz znamy już wyniki...

WYNIKI

WYNIKI

474
KM POSPRZĄTANYCH SZLAKÓW
+800
UCZESTNIKÓW AKCJI

Dziękujemy naszym organizacjom partnerskim oraz wszystkim, którzy wzięli udział w akcji Clean-Up Hike. Tak trzymać!

Dzięki wolontariuszom to był wspaniały dzień. Stawili się gotowi do pracy i pomagali, dopóki ostatnie śmieci znalazły się w koszach.

Hannah MacMillan, Summit Foundation

alt

NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY

TRASH FREE TRAILS

 

PATRON PLASTICFREE PEAKS

 

CLEANALP

 

MOUNTAIN RIDERS

 

SUMMIT FOUNDATION

 

TRASH FREE TRAILS

Trash Free Trails to organizacja non-profit, która organizuje sprzątanie szlaków na terenach otwartych i w dzikich zakątkach w całej Wielkiej Brytanii. W ramach misji przywracania więzi pomiędzy człowiekiem i naturą poprzez prosty, ale znaczący akt usuwania odpadów ze środowiska, społeczność „TrashMob” otwiera się na wszystkich, którzy chcą pozostawić pozytywny ślad na swoich lokalnych szlakach i w dzikich zakątkach, do których szlaki te prowadzą.

PATRON PLASTICFREE PEAKS

Plastic Free Peaks to kolektyw wspinaczy, narciarzy, alpinistów i inżynierów, którzy działają na rzecz bardziej świadomych relacji pomiędzy poszukiwaczami przygód a środowiskiem naturalnym. Organizując dni sprzątania w całej Europie, starają się wprowadzić w życie swoją wizję dzikiej przyrody nieskażonej zanieczyszczeniami. Tylko w 2022 roku oczyścili ponad 7000 km szlaków.

CLEANALP

CleanALP to projekt prowadzony przez Europejski Instytut Badawczy. Jego celem jest ochrona wysokogórskich siedlisk, jednego z ostatnich dziewiczych środowisk w południowej Europie i domu dla wielu zagrożonych gatunków. W ramach projektu zorganizowanych zostanie 40 wydarzeń, w których weźmie udział około 2000 osób. Posprzątane zostanie 500 km szlaków, brzegi jezior alpejskich, potoki, łąki i głazowiska.

alt

MOUNTAIN RIDERS

Kolektyw Mountain Riders, założony przez narciarzy i snowboardzistów w celu zwiększania świadomości na temat zanieczyszczenia środowiska w górach, składa się z ponad 3500 wolontariuszy działających w 55 ośrodkach narciarskich. Każdego roku organizują oni akcje sprzątania w całych Alpach Francuskich, usuwając niezliczone tony śmieci z wysokogórskich środowisk i pogłębiając wiedzę lokalnych społeczności.

alt

SUMMIT FOUNDATION

Fundacja Summit Foundation jest działającą na rzecz ochrony środowiska, pozarządową organizacją non-profit z siedzibą w Szwajcarii. Od 20 lat organizuje kampanie informacyjne i akcje zbierania śmieci, których celem jest zmniejszenie ilości odpadów w środowiskach naturalnych, zwłaszcza w górach. Od 2001 roku grupa usunęła ponad 160 ton odpadów z obszarów przyrodniczych.

alt

Trash Free Trails

Trash Free Trails

alt

Dzięki The North Face mamy szansę zwrócić się do ludzi takich jak Ty. Miłośników szlaków, którzy mogą pomóc nam chronić i zmieniać na lepsze dzikie tereny, które kochamy.

Dom Ferris, Trash Free Trails

alt
alt

alt

Zawsze lubiłam przebywać na zewnątrz. Myślę, że nadszedł czas, abyśmy zwrócili dług naturze. Mamy całą listę rzeczy do zrobienia.

Zoe, Patron Plasticfree Peaks

#SignUpToCleanUp