altalt

Przyłącz się do clean up
hike.

Najwyższa góra na naszym kontynencie powstała ze śmieci. Dołącz do naszej kampanii sprzątania ziemi i ochrony dzikiej przyrody.

DOŁĄCZ DO AKCJI
Śmieciowe tematy są czasem warte uwagi. Gdyby ustawić jedna na drugiej wszystkie plastikowe butelki i puszki po napojach bezalkoholowych, które co roku zamiast trafiać do śmietnika zaśmiecają Europę, utworzyłyby one szczyt ok. 10 000 razy wyższy niż Mont Blanc*. Dlatego wspólnie z aktywistami i organizacjami partnerskimi zabieramy się za sprzątanie.

dowiedz się więcej

#SignUpToCleanUp

Jak zacząć

Jak zacząć

Znajdź wydarzenie w swojej okolicy

  • Wybierz wydarzenie z listy poniżej i kliknij, aby do niego dołączyć
  • Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby się zapisać na clean up hike
DOŁĄCZ DO AKCJI

Znajdź wydarzenie

Wielka Brytania

Włochy

Niemcy

Austria & Szwajcaria

Francja

Hiszpania

Wydarzenie Clean Up Hike z Elsey Davies i Amirą Patel wspierane przez Feel Good Club

20.04.2024

Manchester, Wielka Brytania

Wydarzenie Clean Up Hike z Benem Ankobiahem wspierane przez Trash Free Trails

20.04.2024

Snowdon, Walia

Wydarzenie Clean Up Hike z Elise Downing wspierane przez Trash Free Trails

21.04.2024

Bristol, Wielka Brytania

Wydarzenie Clean Up Hike wspierane przez Are You Mad

20.04.2024

Londyn, Wielka Brytania

Wydarzenie Clean Up Hike z Henrim Aymonodem

20.04.2024

Turyn, Włochy

Wydarzenie Clean Up Hike z Anną Boschini

21.04.2024

Aosta, Włochy

Wydarzenie Clean Up Hike wspierane przez CleanALP – Europejski Instytut Badawczy (ERI)

04.05.2024

Cuneo, Włochy

Wydarzenie Clean Up Hike z uglybutbroke wspierane przez Cozy Hiking Club

20.04.2024

Berlin, Niemcy

Wydarzenie Clean Up Hike z Idą-Sophie Hegemann wspierane przez Patron Plasticfree Peaks

28.04.2024

Innsbruck, Austria

Wydarzenie Clean Up Hike z Davidem Djite wspierane przez Summit Foundation

27.04.2024

Zurych, Szwajcaria

Wydarzenie Clean Up Hike z Mountain Riders

27.04.2024

Alpy, Francja

Wydarzenie Clean Up Hike wspierane przez Paisaje Limpio

27.04.2024

Barcelona, Hiszpania

Nasi partnerzy

Nasi partnerzy

Trash Free Trails

Wielka Brytania

Feel Good Club

Wielka Brytania

Paisaje Limpio

Hiszpania

AYM Clean up Hike

Wielka Brytania

CleanALP

Włochy

Patron Plasticfree Peaks

Niemcy

Mountain Riders

Francja

Summit Foundation

Szwajcaria

Cozy Hiking Club

Niemcy

Trash Free Trails

Trash Free Trails to organizacja non-profit, w której centrum stoją ludzie: motywuje ona do działania rowerzystów, biegaczy i turystów pieszych w pozytywny i inkluzywny sposób. Celem jest ochrona szlaków i dzikich miejsc, przede wszystkim przed zanieczyszczeniem przedmiotami jednorazowego użytku (czytaj: śmieciami!). Misją organizacji jest przywrócenie bliskiej relacji ludzi z przyrodą przez prosty, lecz znaczący gest usuwania odpadów z dzikich zakątków.

alt

Feel Good Club

FEEL GOOD CLUB SZERZY POZYTYWNE EMOCJE DZIĘKI SWOIM MIEJSCOM SPOTKAŃ, WYDARZENIOM, PRODUKTOM I TREŚCIOM ONLINE. TO ORGANIZACJA ZAŁOŻONA PRZEZ DWIE ŻONY, KTÓRYCH CELEM JEST SPRAWIĆ, BY DZIĘKI NIM KAŻDEGO DNIA JEDNA OSOBA POCZUŁA SIĘ Z SIEBIE ZADOWOLONA. WITAMY W KLUBIE.

Marka Feel Good Club narodziła się jako hobby jej założycielki Kiery, która chciała przekuć swoje zmagania z problemami psychicznymi w coś pozytywnego. W 2018 roku postanowiła powołać ją do życia wspólnie ze swoją żoną Aimie, współzałożycielką marki. Po tym, jak ich historia wzbudziła zainteresowanie na Instagramie, otworzyły pierwszy sklep w 2020 roku, a 2 lata później opublikowały debiutancką książkę „A guide to feeling good and being okay with it when you're not” (Przewodnik po tym, jak czuć się dobrze, i jak zaakceptować to, że nie czujesz się dobrze). Poprzez Feel Good Club szerzą pozytywne emocje przy pomocy kampanii billboardowych, podcastów, współprac marketingowych i różnych innych treści.

alt

Paisaje Limpio

Clean Landscape Day (Dzień Czystej Przyrody) to wiodąca inicjatywa Paisaje Limpio, obejmująca wolontariat ekologiczny, zwiększanie świadomości i działania badawcze. Koncentruje się na sprzątaniu i analizowaniu śmieci w środowisku naturalnym, aby promować wśród uczestników większe zaangażowanie, lepszą komunikację i proekologiczną postawę. Wydarzenie wspiera udział w nauce obywatelskiej, w ramach której wolontariusze zbierają dane na temat znalezionych śmieci przy pomocy aplikacji eLitter. Stanowią one źródło cennych informacji dla społeczeństwa, różnych organizacji, Unii Europejskiej oraz hiszpańskiego Ministerstwa Transformacji Ekologicznej i Wyzwań Demograficznych (MITERD), co pomaga w poszukiwaniu rozwiązań problemu zaśmiecania środowiska.

alt

AYM Clean up Hike

The North Face x Are You Mad. Naszą wspólną misją jest przekształcać śmieci w skarby i umożliwiać eksplorację bez kompromisów. Wspólnie tworzymy wyjątkowe produkty z zebranych odpadów. Dołącz do nas i pomóż nam zamieniać śmieci w wartościowe rzeczy.

alt

CleanALP

European Research Institute (ERI) to organizacja non-profit, która promuje badania i eksperymenty na rzecz innowacji w obszarach naukowych i społecznych. Jej głównym celem jest poprawa gospodarczych i kulturalnych warunków życia obywateli Europy oraz promowanie szacunku dla środowiska, krajobrazu i żywych istot. W ramach projektu zorganizowanych zostanie 90 wydarzeń, w których weźmie udział około 3000 osób, a ich efektem będzie posprzątanie 1000 km szlaków.

alt

Patron Plasticfree Peaks

Patron Plasticfree Peaks dąży do realizacji wizji przyrody wolnej od plastikowych odpadów i do używania zrównoważonych produktów w życiu codziennym i w czasie wolnym. Od 2019 roku ta organizacja non-profit z dumą przygotowuje Patron CleanUP Tour, rozmaite warsztaty i wydarzenia lokalne. W ten sposób Patron zrzesza ludzi, którzy chcą zrobić coś dobrego dla środowiska – a Ty możesz do nich dołączyć! Oddajmy naturze to, co jesteśmy jej winni.

alt

Mountain Riders

Kolektyw Mountain Riders, założony przez narciarzy i snowboardzistów w celu zwiększania świadomości na temat zanieczyszczenia środowiska w górach, składa się z ponad 3500 wolontariuszy działających w 55 ośrodkach narciarskich. Każdego roku organizują oni akcje sprzątania w całych Alpach Francuskich, usuwając niezliczone tony śmieci z wysokogórskich środowisk i pogłębiając wiedzę lokalnych społeczności.

alt

Summit Foundation

Summit Foundation to pozarządowa ekologiczna organizacja non-profit z siedzibą w Szwajcarii. Od 24 lat organizuje kampanie zwiększania świadomości oraz zbiórki śmieci Clean-Up Tour, aby ograniczyć ilość odpadów w środowisku naturalnym, szczególnie w górach. Od 2001 organizacja zebrała ponad 160 ton śmieci.

Działalność fundacji skupia się na 3 obszarach:
· Zwiększanie świadomości i edukacja dotycząca środowiska: kampanie plakatowe w ośrodkach narciarskich, gra edukacyjna „Mission Dahu”
· Opracowywanie konkretnych rozwiązań: kieszonkowe kosze na śmieci, terminale do segregacji odpadów, zabawne popielniczki montowane na ścianach
· Organizowanie zbiórek śmieci

alt

Cozy Hiking Club

Założona w styczniu 2022 roku organizacja COZY to 
bezpieczniejsza przestrzeń do odkrywania natury 
dla osób identyfikujących 
się jako QUEER i FLINTA*
.
 U jej podstaw leży przekonanie, że (od)budowanie więzi z naturą i innymi 
ludźmi na głębokim i autentycznym poziomie 
pomaga nam wzrastać, rozwijać się i odnaleźć siebie.
 COZY aktywnie pracuje nad swoją inkluzywnością i 
otwartością, mówiąc „NIE” ekskluzywności outdooru.

alt

Dzięki The North Face mamy szansę zwrócić się do ludzi takich jak Ty. Miłośników szlaków, którzy mogą pomóc nam chronić i zmieniać na lepsze dzikie tereny, które kochamy.

Dom Ferris, Trash Free Trails

alt

Zawsze lubiłam przebywać na zewnątrz. Myślę, że nadszedł czas, abyśmy zwrócili dług naturze. Mamy całą listę rzeczy do zrobienia.

Zoe, Patron Plasticfree Peaks

#SignUpToCleanUp