Eksploracja bez kompromisów

Zrównoważony rozwój to nie tylko miły dodatek – jest on kluczowy dla wszystkiego, co robimy, od projektowania z uwzględnieniem recyklingu aż po ochronę dzikich miejsc dla następnych pokoleń. Eksploracja bez kompromisów to nasze motto.

Poznaj nasze inicjatywy:

EARTH WEEK

Przyłącz się do clean up hike.

Najwyższa góra na tym kontynencie jest zrobiona ze śmieci. Dołącz do naszej kampanii sprzątania ziemi i ochrony dzikiej przyrody.

Równie dobre jak nowe.

Daj rzeczom drugie życie w programie The North Face Renewed. Odnowiony sprzęt jest gotowy na następną przygodę.

CYRKULARNY DESIGN

Keep the
good going.

Odkryj sprzęt wykonany zgodnie z zasadami projektowania cyrkularnego tak, aby mógł służyć dłużej (i jeszcze dłużej!) w świecie bez odpadów.

Obieg zamknięty to przyszłość

Lepsze pozyskiwanie

Większy udział materiałów odnawialnych lub pochodzących z recyklingu, z odpowiedzialnych źródeł lub z upraw regeneracyjnych, by pomóc zużywać mniejszą ilość ograniczonych zasobów.

Ograniczanie odpadów

Maksymalne ograniczanie odpadów generowanych w procesie produkcji oraz wykorzystywanie odpadów tekstylnych i resztek materiałów.

Trwałość

Tworzenie produktów odpornych na uszkodzenia i zużycie. Najbardziej zrównoważone artykuły to te, których nie trzeba wymieniać na nowe.

Doskonałe możliwości recyklingu

Tworzenie produktów, które po zużyciu można łatwiej rozłożyć na części i wykorzystać do produkcji nowych rzeczy.

Odkryj naszą podróż ku lepszemu

Skalowanie obiegowości

Opracowujemy systemy obiegowe, które umożliwiają recykling wcześniej posiadanej odzieży i ponowne wykorzystanie surowców, dzięki czemu nie trafiają one do strumieni odpadów.

W tym roku wprowadzamy na rynek nasze pierwsze produkty zaprojektowane z myślą o gospodarce obiegowej. Już teraz realizujemy inicjatywy, dzięki którym używana odzież nie trafia na wysypiska śmieci, takie jak program napraw w ramach ograniczonej gwarancji i program Clothes the Loop. A dzięki stałemu rozwojowi naszej kolekcji Renewed Collection dajemy używanej odzieży drugą szansę na udział w odkrywaniu świata.

Przejście na tkaniny pochodzące w 100% z odpowiedzialnych źródeł

Pracujemy nad tym, aby wszystkie nasze produkty były szyte z tkanin pochodzących z recyklingu, regenerowanych, organicznych lub odpowiedzialnie pozyskiwanych tkanin odnawialnych.

Oznacza to pozyskiwanie tkanin wytwarzanych z materiałów, które będą się odnawiać przez całe życie. Jesteśmy na dobrej drodze, aby osiągnąć ten cel w odniesieniu do całej naszej odzieży w 2025 roku, a obuwia i sprzętu do 2030 roku.

Przyspieszenie tworzenia zrównoważonych opakowań

Naszym celem jest wyeliminowanie plastikowych opakowań jednorazowych do 2025 roku.

W międzyczasie pracujemy nad ograniczeniem użycia materiałów opakowaniowych i projektujemy opakowania, które nadają się do recyklingu. Do wszystkich naszych materiałów papierowych, takich jak etykiety na produkty i kartonowe pudełka wysyłkowe, używamy wyłącznie materiałów pochodzących z recyklingu i/lub certyfikowanych przez strony trzecie (np. Forest Stewardship Council).

Ograniczenie wpływu na środowisko naszych dostawców i sprzedawców detalicznych

Współpracujemy z naszymi dostawcami, aby pomóc im ograniczyć ich wpływ na środowisko zgodnie z celem obniżenia emisji o 50% do 2030 r.

Ponadto nawiązujemy współpracę z detalistami, którzy podzielają naszą misję i wartości.