Zrównoważony rozwój to nie poboczny projekt, ale główny element wszystkich naszych działań: od projektowania artykułów odpowiednich do recyklingu po ochronę naturalnych obszarów dla przyszłych pokoleń. Naszą misją jest eksploracja bez kompromisów.

Zrównoważony rozwój to nie poboczny projekt, ale główny element wszystkich naszych działań: od projektowania artykułów odpowiednich do recyklingu po ochronę naturalnych obszarów dla przyszłych pokoleń.
Naszą misją jest eksploracja bez kompromisów.

INICJATYWY

alt

Keep the good going.

Artykuły stworzone zgodnie z naszymi zasadami
obiegu zamkniętego – z myślą o świecie bez odpadów.
Artykuły stworzone zgodnie z naszymi zasadami obiegu zamkniętego – z myślą o świecie bez odpadów.

Odkryj naszą podróż ku lepszemu

Odkryj naszą podróż ku lepszemu

alt

Skalowanie obiegowości

Opracowujemy systemy obiegowe, które umożliwiają recykling wcześniej posiadanej odzieży i ponowne wykorzystanie surowców, dzięki czemu nie trafiają one do strumieni odpadów.

W tym roku wprowadzamy na rynek nasze pierwsze produkty zaprojektowane z myślą o gospodarce obiegowej. Już teraz realizujemy inicjatywy, dzięki którym używana odzież nie trafia na wysypiska śmieci, takie jak program napraw w ramach ograniczonej gwarancji i program Clothes the Loop. A dzięki stałemu rozwojowi naszej kolekcji Renewed Collection dajemy używanej odzieży drugą szansę na udział w odkrywaniu świata.

alt

Przejście na tkaniny pochodzące w 100% z odpowiedzialnych źródeł

Pracujemy nad tym, aby wszystkie nasze produkty były szyte z tkanin pochodzących z recyklingu, regenerowanych, organicznych lub odpowiedzialnie pozyskiwanych tkanin odnawialnych.

Oznacza to pozyskiwanie tkanin wytwarzanych z materiałów, które będą się odnawiać przez całe życie. Jesteśmy na dobrej drodze, aby osiągnąć ten cel w odniesieniu do całej naszej odzieży w 2025 roku, a obuwia i sprzętu do 2030 roku.

alt

Przyspieszenie tworzenia zrównoważonych opakowań

Naszym celem jest wyeliminowanie plastikowych opakowań jednorazowych do 2025 roku.

W międzyczasie pracujemy nad ograniczeniem użycia materiałów opakowaniowych i projektujemy opakowania, które nadają się do recyklingu. Do wszystkich naszych materiałów papierowych, takich jak etykiety na produkty i kartonowe pudełka wysyłkowe, używamy wyłącznie materiałów pochodzących z recyklingu i/lub certyfikowanych przez strony trzecie (np. Forest Stewardship Council).

alt

Ograniczenie wpływu na środowisko naszych dostawców i sprzedawców detalicznych

Współpracujemy z naszymi dostawcami, aby pomóc im ograniczyć ich wpływ na środowisko zgodnie z celem obniżenia emisji o 50% do 2030 r.

Ponadto nawiązujemy współpracę z detalistami, którzy podzielają naszą misję i wartości.

alt

Czym jest Circular Design?

To artykuły zaprojektowane tak, by przetrwać jak najdłużej. Nasz strategiczny proces tworzenia produktów Circular Design uwzględnia cztery filary obiegu zamkniętego opisane poniżej.

To artykuły zaprojektowane tak, by przetrwać jak najdłużej. Nasz strategiczny proces tworzenia produktów Circular Design uwzględnia cztery filary obiegu zamkniętego opisane poniżej.

Obieg zamknięty to przyszłość

Obieg zamknięty to przyszłość

Lepsze pozyskiwanie

Większy udział materiałów odnawialnych lub pochodzących z recyklingu, z odpowiedzialnych źródeł lub z upraw regeneracyjnych, by pomóc zużywać mniejszą ilość ograniczonych zasobów.

alt

Ograniczanie odpadów

Maksymalne ograniczanie odpadów generowanych w procesie produkcji oraz wykorzystywanie odpadów tekstylnych i resztek materiałów.

alt

Trwałość

Tworzenie produktów odpornych na uszkodzenia i zużycie. Najbardziej zrównoważone artykuły to te, których nie trzeba wymieniać na nowe.

alt

Doskonałe możliwości recyklingu

Tworzenie produktów, które po zużyciu można łatwiej rozłożyć na części i wykorzystać do produkcji nowych rzeczy.

alt

DAJ UŻYWANEJ
ODZIEŻY DRUGĄ
SZANSĘ

POZOSTAŃ
W OBIEGU

It’s more than a jacket.
It’s the future of exploration.
It’s more
than a jacket.
It’s the future
of exploration.

The North Face & Accademia Costume & Moda present an installation of reimagined The North Face jackets inspired by circularity, multi-functionality and playfulness, encouraging us to think differently and design better.

ODKRYJ WIĘCEJDOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

NAJNOWSZE AKTYWACJE

alt

CZYŚCIEJ.
NATURALNIEJ.
LEPIEJ.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu
z okazji Dnia Ziemi.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu
z okazji Dnia Ziemi.

ZOBACZ WYNIKI