Lepsze nie jest celem. To podróż. A ponieważ odkrywanie leży w naszej naturze, nie zamierzamy nigdy zakończyć tej podróży. Od lepszych tkanin i materiałów po lepszą współpracę z naszymi dostawcami – obiecujemy, że nigdy nie przestaniemy zastanawiać się, jak pozostawić nasz obóz w lepszym stanie, niż go zastaliśmy, dla następnej generacji odkrywców.

Poznaj nasze ikony zrównoważonego rozwoju

Denali Jacket

Nuptse Jacket

Duffel

Half Dome T-Shirt

Odkryj naszą podróż ku lepszemu

Przejście na tkaniny pochodzące w 100% z odpowiedzialnych źródeł

Pracujemy nad tym, aby wszystkie nasze produkty były szyte z tkanin pochodzących z recyklingu, regenerowanych, organicznych lub odpowiedzialnie pozyskiwanych tkanin odnawialnych.

Oznacza to pozyskiwanie tkanin wytwarzanych z materiałów, które będą się odnawiać przez całe życie. Jesteśmy na dobrej drodze, aby osiągnąć ten cel w odniesieniu do całej naszej odzieży w 2025 roku, a obuwia i sprzętu do 2030 roku.

Czytaj dalej

Przyspieszenie tworzenia zrównoważonych opakowań

Naszym celem jest wyeliminowanie plastikowych opakowań jednorazowych do 2025 roku. W międzyczasie pracujemy nad ograniczeniem użycia materiałów opakowaniowych i projektujemy opakowania, które nadają się do recyklingu.

Do wszystkich naszych materiałów papierowych, takich jak etykiety na produkty i kartonowe pudełka wysyłkowe, używamy wyłącznie materiałów pochodzących z recyklingu i/lub certyfikowanych przez strony trzecie (np. Forest Stewardship Council).

Czytaj dalej

Ograniczenie wpływu na środowisko naszych dostawców i sprzedawców detalicznych

Współpracujemy z naszymi dostawcami, aby pomóc im ograniczyć ich wpływ na środowisko zgodnie z celem obniżenia emisji o 50% do 2030 r.

Ponadto nawiązujemy współpracę z detalistami, którzy podzielają naszą misję i wartości.

Czytaj dalej

Skalowanie obiegowości

Opracowujemy systemy obiegowe, które umożliwiają recykling wcześniej posiadanej odzieży i ponowne wykorzystanie surowców, dzięki czemu nie trafiają one do strumieni odpadów.

W tym roku wprowadzamy na rynek nasze pierwsze produkty zaprojektowane z myślą o gospodarce obiegowej. Już teraz realizujemy inicjatywy, dzięki którym używana odzież nie trafia na wysypiska śmieci, takie jak program napraw w ramach ograniczonej gwarancji i program Clothes the Loop. A dzięki stałemu rozwojowi naszej kolekcji Renewed Collection dajemy używanej odzieży drugą szansę na udział w odkrywaniu świata.

Czytaj dalej

Dzięki odznace „Exploration Without Compromise” możesz łatwiej rozpoznać najbardziej zrównoważone produkty na naszej stronie internetowej. Aby otrzymać tę odznakę, odzież, sprzęt i akcesoria muszą być wykonane w co najmniej 75% wagowo z materiałów pochodzących z recyklingu, regenerowanych i/lub odnawialnych pozyskiwanych w odpowiedzialny sposób. Jeśli produkt posiada wykończenie DWR, musi ono być wolne od związków perfluorowanych.