Nowy design z myślą o lepszym świecie.

Od 1966 roku naszym decyzjom przyświeca konkretny cel – chcemy chronić naszą ukochaną planetę.

Nasza pierwsza kolekcja Circular została zaprojektowana tak, by na koniec można było z łatwością poddać ją recyklingowi, dzięki czemu artykuły nie trafią na wysypiska.

Nowy polar z kolekcji Circular zapewnia niezawodny komfort, a równocześnie ma moc, by pozytywnie wpływać na stan świata, który będziesz odkrywać.

Obieg zamknięty to przyszłość

Ulepszona produkcja

Próbujemy ulepszać nasze artykuły już na początkowym etapie. Właśnie dlatego do tworzenia kolekcji Circular wykorzystujemy bardziej zrównoważone materiały i zaprojektowaliśmy ją z myślą o łatwym recyklingu.

Mądrzejsze zakupy

Wybierając produkty, które pasują do Twojego stylu, sylwetki i potrzeb, możesz podejmować decyzje lepsze dla Ciebie i środowiska.

Trwałość na długo

Nasze artykuły są zaprojektowane tak, by służyć Ci przez długi czas. Ale jeśli coś w nadchodzących latach będzie wymagało naprawy, nie przejmuj się. Nasze produkty są objęte gwarancją, a ponadto oferujemy usługi naprawcze.

Zwrot

Gdy nadejdzie czas, by pożegnać się z danym artykułem, zwróć go do nas. Dopilnujemy, żeby nie trafił na wysypisko.

Wymyślanie na nowo

Twój artykuł może zostać poddany recyklingowi, odnowiony albo przekazany jako darowizna, a w efekcie otrzymać szansę na dalsze przygody. Wspólnie możemy na nowo zdefiniować przyszłość eksploracji.

POZOSTAŃ
W OBIEGU

DAJ UŻYWANEJ
ODZIEŻY DRUGĄ
SZANSĘ

Wypatruj odznaki! Dzięki odznace „Exploration Without Compromise” możesz łatwiej rozpoznać najbardziej zrównoważone produkty na naszej stronie internetowej. Aby otrzymać tę odznakę, odzież, sprzęt i akcesoria muszą być wykonane w co najmniej 75% wagowo z materiałów pochodzących z recyklingu, regenerowanych i/lub odnawialnych pozyskiwanych w odpowiedzialny sposób. Jeśli produkt posiada wykończenie DWR, musi ono być wolne od związków perfluorowanych.

Lepsze nie jest celem. To podróż.

A ponieważ odkrywanie leży w naszej naturze, nie zamierzamy nigdy zakończyć tej podróży.

Od lepszych tkanin i materiałów po lepszą współpracę z naszymi dostawcami – obiecujemy, że nigdy nie przestaniemy zastanawiać się, jak pozostawić nasz obóz w lepszym stanie, niż go zastaliśmy, dla następnej generacji odkrywców.

Poznaj nasze ikony zrównoważonego rozwoju

Denali Jacket

Nuptse Jacket

Duffel

Half Dome T-Shirt

Odkryj naszą podróż ku lepszemu

Przejście na tkaniny pochodzące w 100% z odpowiedzialnych źródeł

Pracujemy nad tym, aby wszystkie nasze produkty były szyte z tkanin pochodzących z recyklingu, regenerowanych lub odpowiedzialnie pozyskiwanych tkanin odnawialnych.

Oznacza to pozyskiwanie tkanin wytwarzanych z materiałów, które będą się odnawiać przez całe życie. Jesteśmy na dobrej drodze, aby osiągnąć ten cel w odniesieniu do całej naszej odzieży w 2025 roku, a obuwia i sprzętu do 2030 roku.

Czytaj dalej

Przyspieszenie tworzenia zrównoważonych opakowań

Naszym celem jest wyeliminowanie plastikowych opakowań jednorazowych do 2025 roku. W międzyczasie pracujemy nad ograniczeniem użycia materiałów opakowaniowych i projektujemy opakowania, które nadają się do recyklingu.

Do wszystkich naszych materiałów papierowych, takich jak etykiety na produkty i kartonowe pudełka wysyłkowe, używamy wyłącznie materiałów pochodzących z recyklingu i/lub certyfikowanych przez strony trzecie (np. Forest Stewardship Council).

Czytaj dalej

Ograniczenie wpływu na środowisko naszych dostawców i sprzedawców detalicznych

Współpracujemy z naszymi dostawcami, aby pomóc im ograniczyć ich wpływ na środowisko zgodnie z celem obniżenia emisji o 50% do 2030 r.

Ponadto nawiązujemy współpracę z detalistami, którzy podzielają naszą misję i wartości.

Czytaj dalej

Skalowanie obiegowości

Opracowujemy systemy obiegowe, które umożliwiają recykling wcześniej posiadanej odzieży i ponowne wykorzystanie surowców, dzięki czemu nie trafiają one do strumieni odpadów.

W tym roku wprowadzamy na rynek nasze pierwsze produkty zaprojektowane z myślą o gospodarce obiegowej. Już teraz realizujemy inicjatywy, dzięki którym używana odzież nie trafia na wysypiska śmieci, takie jak program napraw w ramach ograniczonej gwarancji i program Clothes the Loop. A dzięki stałemu rozwojowi naszej kolekcji Renewed Collection dajemy używanej odzieży drugą szansę na udział w odkrywaniu świata.

Czytaj dalej

It’s more than a jacket.

it’s the future of exploration.

The North Face & Accademia Costume & Moda present an installation of reimagined The North Face jackets inspired by circularity, multi-functionality and playfulness, encouraging us to think differently and design better.