KLASYKÓW SIĘ NIE TWORZY. ONE SIĘ RODZĄ.

Te produkty zrodziły się z potrzeb ekspedycyjnych najtrudniejszych regionów świata, a dzisiaj same wyznaczają swoje ścieżki. Cechowały je najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, innowacyjność i aprobata sportowców – były wręcz rewolucyjne. Dzisiaj to klasyki, których używa się wszędzie: od miast po górskie szczyty.

DENALI
PONADCZASOWY POLAR

Stworzony z potrzeby, noszony dla przyjemności – Denali to symbol nieskrępowanej wolności i przygody.

Polar Denali zadebiutował w 1988 roku jako podszewka dopinana do kurtki Mountain. Był jednym z kluczowych elementów systemu warstwowego Expedition System, w którym pionierzy wspinaczki klasycznej Todd Skinner i Paul Piana podczas 30-dniowej wyprawy zdobyli Salathe Wall w Parku Narodowym Yosemite. Ten istotny element wyprawowej garderoby zrewolucjonizował pojęcie polaru technicznego, dlatego był później jeszcze używany podczas wypraw do stanowiących ogromne wyzwanie miejsc jak Antarktyda, Himalaje, Kazachstan czy Patagonia.

PONADCZASOWY POLAR.

Już w latach 90. model Denali był uznawany jako jeden z najlepszych dostępnych polarów. Uwielbiali go nie tylko zapaleni wspinacze i odkrywcy – chętnie noszono go również na kampusach uniwersytetów, ulicach miast czy podczas weekendowych wypadów.

“People’s attraction to the Denali is more than just its trendiness or technical details.
It’s about identifying with what it symbolises: adventure and exploration.”

CONRAD ANKER

Mountaineer

1990

Conrad Anker | South West ridge of Ama Dablam - NEPAL

Conrad Anker | South West ridge of Ama Dablam - NEPAL

SUBSKRYBUJ NASZ NEWSLETTER